Fot. Antonina Konopelska

Projektant komunikacji wizualnej. Zajmuje się głównie projektowaniem graficznym, tworzeniem systemów identyfikacji wizualnej, projektowaniem opakowań a także grafiką wystawienniczą. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Twórca opraw graficznych wystaw „Sztuka Wszędzie” Zachęta 2013 „Warszawa Warsze” POLIN, „Bartoszewski” KPRM, POLIN. Juror i reseacher konkursów: STGU Projekt Roku, Polskiego Konkursu Reklamy KTR, Art of Packaging. Członek jury programu Jutronauci odpowiedzialny za eco design (2019-20). Od 2023 roku członek PTBRIO. Autor publikacji o projektowaniu m.in. w 2+3D, Packaging Polska, Opakowania, Przemysł Spożywczy. Keynote speaker m.in. na kongresie PTBRIO. Od 2008 roku prowadzi na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie Pracownię Projektowania Opakowań i Marek, gdzie wraz ze studentkami i studentami projektuje między innymi opakowania dla misji lecącej na Marsa, opakowania na żywność z insektów, czy mięso komórkowe.

Prezes Fundacji Brandy LAB zajmującej się popularyzacją i wprowadzaniem na rynek zrównoważonego designu i dyrektor kreatywny Brandy Design, gdzie wraz z zespołem projektował wizerunki marek takich jak: Cydr Lubelski, Stock Prestige, Czysta de Luxe, Dobra Kaloria, Polska Organizacja Turystyczna, Bona, Distillers Limited, Day Up, Fabryki Lnu Żyrardów i wielu innych. Autor nazwy marki Orlen.

Prowadzi: Pracownia Projektowania Opakowań i Marek (PPOiM)
email: maciej.konopka@asp.waw.pl