dr hab. Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz, prof. uczelni

Agnieszka Rożnowska

Prodziekana ds. studenckich na Wydziale Wzornictwa. Prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Mody na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (od 2010). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, uzyskała dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Wł. Dudkowiaka. Doktoryzowała się na w poznańskiej ASP w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na kierunku grafika warsztatowa (2007), gdzie uzyskała także stopień doktora habilitowanego uzyskała w tejże dyscyplinie na kierunku grafika warsztatowa (2014). Swoje projekty realizuje w różnych mediach. W latach 2002-2009 była związana zawodowo z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Otrzymała stypendium rektorskie na VSVU w Bratysławie (1997-1998). Współpracowała ze studiem animacji „Animagie” w Paryżu. W 2015 roku otrzymała grant Artist in Residence ASO w Japonii, a w 2018 na wystawie Spotkania w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha prezentowała powstałe w Japonii realizacje. Członkini Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki, stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mody. Uczestniczy w wystawach w kraju i międzynarodowo.

Prowadzi: Pracownia Rysunku
email: agnieszka.roznowska@asp.waw.pl