Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od prawie 30 lat za innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.

Gratulujemy dr hab. Bartoszowi Piotrowskiemu, profesorowi ASP z kadry dydaktycznej Wydziału Wzornictwa nagród: Ministerstwa Rozwoju i Technologii dla Stacji Ładowania AMBER II S-HUB (producent WILLBERT) w konkursie Wzór Roku 2022 i w konkursie Dobry Wzór 2022, którą otrzymał za projekt pociągu DMU847/platforma REGIO160 (producent PESA Bydgoszcz SA).