UMOWA O WSPÓŁPRACY
Wystawa to nie tylko prezentacja prac malarskich, ale także możliwość wejścia w interakcję z nimi i współtworzenia cyklu. Zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu z artystą w celu przemalowania obrazów. Na miejscu udostępniamy narzędzia malarskie, farby i blejtramy.
Aby wziąć udział w projekcie napisz do Wojciecha Gilewicza.
Prezentujemy część cyklu zatytułowanego “Obrazy 2002–”. Projekt malarski rozpoczęty przez Gilewicza ponad dwadzieścia lat temu składa się obecnie ze 167 obrazów różnej wielkości. Do ich współtworzenia autor zaprasza widzów i instytucje.
Nieskończony czas trwania projektu sprawia, że obrazy stale podlegają zmianom będąc wciąż przemalowywane zgodnie z instrukcjami artysty. Jednocześnie osoby uczestniczące w projekcie mają całkowitą swobodę w doborze kolorów, dzięki czemu najistotniejszym elementem cyklu staje się jego przypadkowość i nieprzewidywalność.
Wojciech Gilewicz
Autor cykli fotograficznych, prac wideo i malarskich. Wiele jego działań polega na kwestionowaniu granic między gestem artystycznym a rzeczywistością — zamiast tworzyć swoje prace w konwencjonalny sposób, artysta przygląda się najbliższemu otoczeniu i dobiera narzędzia tak, by efekt jego działań był jedynie chwilowy. Realizuje obiekty malarskie w przestrzeni publicznej, które przez upodobnienie się do swojego otoczenia stają się niemal niewidoczne lub pozwala by jego obrazy były przemalowywane przez publiczność
Wojciech Gilewicz
UMOWA O WSPÓŁPRACY
Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie
ul. Myśliwiecka 8
7.06.2024 – 16.08.2024
wystawa czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 12:00 do 18:00
wstęp wolny
współpraca: Romuald Demidenko, Anna Palacz
Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy i Programu Publicznego Wydziału Wzornictwa.
W ramach Programu Publicznego na Wydziale Wzornictwa realizujemy wystawy i wydarzenia dyskursywne, które prezentują projektowanie jako narzędzie patrzenia na świat