Laboratorium Druku 3D

Pracownicy i studenci Wydziału Wzornictwa mają możliwość wykonywać prototypy w ramach prac pracowni projektowych. W laboratorium realizowane są też usługi komercyjne dla osób spoza uczelni. Więcej informacji o zasadach korzystania z technologii szybkiego prototypowania umieszczona jest na stronie internetowej: www.3druk.pl

Laboratorium jest prowadzone przez Jerzego Smoleńskiego, który zajmuje się całym procesem prototypowania: przygotowaniem i konserwacją maszyn, wymianą materiałów i części, uruchamianiem wydruków, czyszczeniem i infiltracją wykonanych prototypów. Laboratorium wyposażone jest w komputery klasy PC z oprogramowaniem dedykowanym drukarkom 3D m.in.: MiniMagic, Z-Print i Z-Edit oraz Objet Studio.

Studenci studiów licencjackich w ramach pracowni projektowych odbywają szkolenia z korzystania z tych technologii: na I roku studiów z procesu wykańczania prototypów (czyszczenie, infiltracja, szlifowanie i malowanie), a na II roku z procesu modelowania geometrii 3D w systemach 3D CAD (Rhinoceros i SolidWorks) oraz przygotowywania plików STL, służących do wykonania wydruku 3D.

 

Link do strony: www.3druk.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2019

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem