Zdjęcie z gali rozdania nagród Stena Recycling.
Fot. Stena Recycling
Gratulujemy pierwszej nagrody w konkursie Stena Recycling za projekt studencki w duchu koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego.

Nasz student Aleksander Ludwiński otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Stena Recycling za projekt „Szafa miejska”.

Nagrodzony w konkursie Stena Circular Economy Award projekt Aleksandra polega na stworzeniu obiektu w przestrzeni publicznej, który może służyć mieszkankom i mieszkańcom do pozostawiania przez nich przedmiotów używanych, które wciąż nadają się do wykorzystania. Idea projektu doskonale wpisuje się w koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego.

Konkurs Stena Circular Economy Award — Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego został zainicjowany w 2017 roku. W tegorocznej, siódmej edycji konkursu organizatorzy otrzymali aż 63 zgłoszenia w czterech kategoriach: przedsiębiorstwa wdrażające rozwiązania GOZ, przedsiębiorstwa promujące koncepcję gospodarki cyrkularnej, start-upy działające w obszarze GOZ oraz projekty studenckie.

Ośmioosobowe jury, złożone z ekspertów różnych dziedzin, wyłoniło czterech liderów GOZ oraz przyznało cztery wyróżnienia. Finał siódmej edycji konkursu Stena Circular Economy Award — Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego odbył się podczas V Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024.

Więcej informacji na stronie organizatora.