Wystawa Wzornictwa na Poznań Design Festiwal 2022

Zapraszamy na wystawę prac Osób Studiujących na Wydziale Wzornictwa w ramach Poznań Design Festiwal pt. „Dobrostan Subiektywny”!

Dobrostan odgrywa istotną rolę w ekonomicznym, społecznym oraz psychicznym funkcjonowaniu człowieka. Interdyscyplinarność tego zagadnienia wychodzi poza problematykę samej psychologii, dotykając także, istotnych współczesnych kwestii z zakresu innych nauk społecznych. Psychologiczne badania jakości życia doprowadziły do sformułowania trójwymiarowej koncepcji subiektywnego dobrostanu, w której wyróżnia się dobrostan emocjonalny, osobowościowy i społeczny. Wystawa prezentowanych prac jest próbą odpowiedzi na pytania - czym jest dobrostan i w jaki sposób możemy go osiągnąć.

Autorami przedstawianych prac są Osoby Studiujące na Wydziale Wzornictwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zwiedzający wystawę mogą uruchomić zmysły korzystając osobiście z części prezentowanych prac. Autorzy zapraszają do wypróbowania swoich projektów zachęcając do namysłu nad koncepcją dobrostanu w projektowaniu.

O wystawie

• Katarzyna Brągiel
    Pieceful – zestaw obiektów do jogi w domu, promotor: dr Paweł Grobelny
  • Emilia Kolanowska
    Safe space – projektowanie dla zdrowia psychicznego, promotor: dr hab. Tomek Rygalik
  • Barbara Koniecka
    Z życia lunatyka. Domowe instrumentarium do badania zaburzeń snu,  promotor: dr hab. Daniel Zieliński;
  • Zofia Kozłowska
    Kołyska dla dorosłych. Projekt siedziska wykorzystujący odpad poprodukcyjny, promotor: dr hab. Tomek Rygalik
  • Xenia Kwiatkowska
    Cieplo. Projekt lampy-ogrzewacza, promotor: dr hab. Tomek Rygalik