Serdecznie zapraszamy 1 października o godz. 10.00

Uroczystość odbędzie się w budynku Wydziału Wzornictwa przy ul. Myśliwieckiej 8, w sali 2.7 (sala Katedry Mody)
godz. 10.00 – powitanie przez Dziekana
około godz 10.15 – wykład inauguracyjny dr Lan Bui-Wrzosińskiej, specjalistki z dziedziny psychologii konfliktu
około godz. 11.00 – przedstawienie kadry
około godz. 11.30 – otwarcie wystawy ze zbiorów dr Józefa Mrozka
około godz. 12.00 – rozejście się do sal (rok 1 produkt – sala 1.1, rok 1 moda – pozostanie w sali 2.7, rok 1 studia magisterskie – sala 0.3 )

„Konflikt, przestrzeń, zachowanie: perspektywa psychologii społecznej”. Wykład inauguracyjny dr Lan Bui-Wrzosińskiej

Jak przestrzeń, przedmioty i subtelne sygnały w środowisku definiują zachowanie w konflikcie i zakres tego, co może się wydarzyć między ludźmi?

Dr Lan Bui-Wrzosińska jest psycholożką społeczną. Naukowo zajmuje się dynamiką eskalacji w konfliktach między ludźmi oraz drogami wyjścia z tych konfliktów. Bada różnice kulturowe, jak również zakres kompetencji osobistych, które pozwalają na konstruktywne zarządzanie sporem. Zajmuje się symulacjami i projektowaniem narzędzi, które wspierają organizacje i jednostki w skutecznym planowaniu działań w konflikcie, również w obszarach konfliktów zbrojnych. Ostatnio zajmuje się badanami nad bezpieczeństwem klimatycznym, ze szczególnym naciskiem na symulacje procesów społecznych i konfliktów w tym obszarze. Stypendystka Columbia University, Open Society Foundations, FNP oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Publikuje między innymi w American Psychologist, Journal of Organizational Behaviour, Harvardzkim Negotiation Journal.