NABÓR: wykł. w Pracowni Projektowania Konstrukcyjnego i Technologicznego

Ogłaszamy rekrutację na stanowisko wykł. w Pracowni Projektowania Konstrukcyjnego i Technologicznego. Termin składania ofert: 30.06.2024.

MIEJSCE I WARUNKI PRACY:
Wydział Wzornictwa
Katedra Podstaw Projektowania
Pracownia Projektowania Konstrukcyjnego i Technologicznego
Stanowisko: wykładowca
Rodzaj umowy: umowa o pracę na czas określony
Wymiar zatrudnienia: ½ etatu
Przewidywane roczne pensum dydaktyczne: 180
Przewidywany termin zatrudnienia: 1.10.2024
Liczba etatów do obsadzenia: 1/2
Słowa kluczowe: wzornictwo przemysłowe, projektowanie produktu, wykładowca
Termin składania ofert: 30.06.2024

WYMAGANIA KONKURSOWE:
       Absolwentka / absolwent wydziału projektowego (wzornictwa) uczelni artystycznej lub inżynier z doświadczeniem w zakresie projektowania i wdrożenia produktów przemysłowych
       Umiejętność projektowania złożonych konstrukcji przy użyciu programów CAD 3D (Fusion 360 / SolidWorks)
       Doświadczenie zawodowe związane z projektowaniem produktów takich jak np. obudowy, sprzęt AGD, RTV, konstrukcje mechaniczne.
       Umiejętność tworzenia rysunków technicznych i dokumentacji projektów.
       Wiedza na temat konstruowania produktów przemysłowych.
       Wiedza na temat materiałów wykorzystywanych w produktach przemysłowych.
       Podstawowa wiedza na temat technologii przemysłowych:
1) Obróbka ubytkowa (frezowanie, toczenie, wiercenie, rozwiercanie, gwintowanie, struganie, przeciąganie, dłutowanie, szlifowanie, polerowanie)
2) Przetwórstwo tworzyw sztucznych (odlewanie grawitacyjne, odlewanie próżniowe, wtrysk ciśnieniowy do form, termoformowanie próżniowe, termoformowanie mechaniczne, rozdmuch preform, rozdmuch swobodny, odlewanie rotacyjne, laminowanie kompozytów polimerowych, spienianie w formach, kalandrowanie arkuszy);
3) Obróbka plastyczna metali (kucie swobodne i matrycowe, gięcie krawędziowe, tłoczenie, wyoblanie, wykrawanie, cięcie laserem, plazmą, wodą, EDM, WEDM)
4) Spajanie (spawanie gazowe, elektryczne, laserowe, lutowanie, klejenie, zgrzewanie tarciowe, zgrzewanie iskrowe)
5) Odlewnictwo metali (w formach piaskowych, metoda traconych modeli, wytapianych modeli, metalurgia proszków spiekanych),
6) Druk 3D (FDM/FFF, SLS, SLM/DMLS, MJF, CJP, SLA/DLP/LCD, PJM/MJP, LOM, EBM, LENS)
       Znajomość języka angielskiego
       Komunikatywność.
       Poczucie estetyki.

TRYB UDZIAŁU W KONKURSIE:
Etap I
Wymagane dokumenty w konkursie: CV, dyplom ukończenia studiów wyższych, portfolio prezentujące
dorobek projektowy kandydata należy złożyć w Dziekanacie Wydziału Wzornictwa w formie
elektronicznej na adres: dziekanat.wwp@cybis.asp.waw.pl do dnia: 30.06.2024.
Link do strony

Etap II
Rozmowa w trybie online z wybranymi kandydatami.

Rozstrzygnięcie konkursu: 05.07.2024