Absolwent Katedry Mody na Wydziale Wzornictwa sięga po nagrodę Moskity magazynu K MAG w kategorii „moda”. Gratulujemy!

Moskity K MAG

Była to już trzecia gala rozdania nagród w 15-letniej historii K MAG, podczas której przyznano nagrody w kategoriach: fotografia, film, muzyka, sztuka, moda i aktywizm.

Nad nominacjami oraz wyłonieniem laureatów Moskitów K MAG-a 2024 obradowało jury w składzie: Mateusz Stankiewicz, Joanna Horodyńska, Eryk Kulm JR, Orina Krajewska, Omenaa Mensah, Aleksandra Stefaniak, Wojtek Mazolewski i redaktor naczelny K MAG Mikołaj Komar.

RETURN OF THE WITCH

Tomasz Umbras jest absolwentem Katedry Mody na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie.

Zwycięzca konkursu Złota Nitka, wyróżniony podczas festiwalu Designblok w Pradze za swoją kolekcję zatytułowaną „Return of the Witch”.

W swoich pracach projektant zestawia rzeźbiarskie formy z technikami takimi jak filcowanie i haft. Inspiruje się historią oraz światem zwierząt, jego twórczość stanowi połączenie świata, który był, z tym, który nadejdzie.

Materiały promocyjne VITKAC; projekt Tomasza Umbrasa.
TOMASZ UMBRAS — RETURN OF THE WITCH. Fot. VITKAC

Wybrane projekty Tomasza Umbrasa można było oglądać w DH VITKAC na wystawie READY TO WORK, zorganizowanej z okazji tegorocznej Nocy Muzeów.