Od 22.03 do 1.09.2024 w Muzeum Warszawy jest prezentowana wystawa “Julia Keilowa. Projektantka art déco”. W jej ramach zostaną pokazane prace studentek i studentów.

Wystawa organizowana w Muzeum Warszawy jest jedną z największych prezentacji twórczości Julii Keilowej. Obejmuje ponad 80 projektów jej autorstwa, w tym ręcznie wykonane unikaty i prace rzeźbiarskie. Oprócz wyrobów Julii Keilowej, będzie można zobaczyć m.in. gwasze i tkaniny projektu Delaunay ze zbiorów Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu, porcelanę i szkło Jutty Siki z kolekcji Muzeum Sztuki Stosowanej w Wiedniu, metaloplastyka Christy Ehrlich z niderlandzkiego Muzeum Srebra w Schoonhoven oraz Sylvii Stave z kolekcji prywatnej.

Ostatnia część wystawy skupia się na współczesnej interpretacji postaci i twórczości Julii Keilowej przez artystów młodego pokolenia. Studentki i studenci School of Form Uniwersytetu SWPS oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pokażą ponad trzydzieści nowoczesnych rozwiązań projektowych, zainspirowanych jej niepowtarzalnym stylem.

W wystawie biorą udział studentki i studenci Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie: Julita Dąbrowska, Kaja Okuń, Alicja Góralska, Piotr Sołdaj, Marta Sowińska.

Autorami projektu graficznego i liternictwa na wystawie są Jakub JezierskiNina Chodaczek.

Strona wystawy