Mural autorstwa Oli Pieczko zrealizowany na Wydziale Wzornictwa

Projekt Oli Pieczko
Koncepcja muralu Oli Pieczko w postaci finalnego projektu, detal. Dzięki uprzejmości autorki.
Zapraszamy na odsłonięcie muralu 26.01 (piątek) o godz. 17:30 na drugim piętrze Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie.
Portret Oli Pieczko
Fot. Kacper Koźluk

Z przyjemnością informujemy, że autorką muralu realizowanego w ramach pracowni gościnnej Pauliny Włostowskiej jest Ola Pieczko.

Ola Pieczko jest studentką trzeciego roku kierunku projektowanie produktu i komunikacji wizualnej Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Realizuje prace graficzne, ilustracje i kolaż, upraszczając rzeczywistość i nadając jej lekki, beztroski charakter. Poszukuje syntezy między światem rzeczywistym a nieoczywistym. Sercem jest blisko ulicy: sztuki szyldu, muralu i mozaiki.

W projekcie muralu sięgam do lat 50-70. ubiegłego wieku, a więc okresu, w którym kiełkował wydział na Myśliwieckiej. Mój projekt to autorska interpretacja form tego istotnego dla polskiego designu momentu, z uwzględnieniem twórczości ojców-założycieli dzisiejszego Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie — mówi projektantka.
Projekt Oli Pieczko

Mural będzie można oglądać na drugim piętrze Wydziału Wzornictwa, między biblioteką a biurem Programu Publicznego i Dokumentacji.

Projekt jest jednym z efektów zajęć w Artystycznej Pracowni Gościnnej 2 prowadzonej na Wydziale Wzornictwa w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 przez Paulinę Włostowską.

Podziękowania za przygotowane projekty zechcą przyjąć: Dominika Drosio, Julia Grzegorowska, Julia Jaworska, Żaneta Żakowska oraz zespół: Wiktoria Bielecka, Hanna Kobylińska, Wiktor Szczerbicki.

Projekt został wybrany spośród propozycji osób studiujących decyzją rady, w której skład weszły i weszli: prof. Grzegorz Niwiński, dr Mikołaj Chylak, prof. Jerzy Porębski, Paulina Włostowska, dr Agata Szydłowska, Romuald Demidenko, Anna Palacz.

Współpraca przy realizacji muralu: Wiktoria Bielecka, Julia Jaworska, Hanna Kobylińska, Wiktor Szczerbicki, Michał Szczęsny Szuwar, Paulina Włostowska, Żaneta Żakowska.