Osoby studiujące na Wydziale Wzornictwa wykonały 150 „sztucznych ran”, które zostały dostarczone do Ukrainy.

Informujemy o ważnej akcji osób studiujących na Wydziale Wzornictwa, które wykonały 150 trenażerów do zaopatrywania ran. To na nich medycy w Ukrainie będą uczyć żołnierzy jak skutecznie tamować krew.

To wspólna inicjatywa Mikołaja Chylaka (Katedra Praktyk Artystycznych) oraz rodziców i uczniów Zespołu Szkół „Bednarska” (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Bednarska”), dzięki którym udało się zebrać środki na wykonanie trenażerów.

Według specjalistów trenażer do ran postrzałowych to jedno z najlepszych narzędzi do nauki opatrywania obrażeń. Koszt jednej „sztucznej rany” może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Na Wydziale Wzornictwa powstało 150 trenażerów, dzięki którym jak wierzymy, uda się zabezpieczyć rany, pozwalając uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych i ocalić ludzkie życia.

Wojna w Ukrainie trwa a my o tym nie zapominamy. Drony, płyty pancerne, mundury, buty, narzędzia do remontów, stazy taktyczne — liczba potrzeb jest ogromna.

Wraz ze Stowarzyszeniem Pogoń Ruska zachęcamy do pomocy i wpłacania dowolnych kwot: Stowarzyszenie “Pogoń Ruska”, numer konta: Santander Bank Polska SA 69 1090 0088 0000 0001 5110 1981, SWIFT: WBKPPLPP. Polecamy też zakupy w sklepie i zachęcamy do wspierania planów otworzenia minischroniska dla zwierząt z Donbasu.