Wspólnie z WATCH DOCS zapraszamy na projekcję filmu i rozmowę 27.10 (czwartek) o godz. 19:00, w Auli ASP, Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

MODA OD NOWA — pokaz filmu i rozmowa

27.10 (piątek), godz. 19:00

Aula ASP, Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39

Czy da się stworzyć prawdziwie ekologiczną kolekcję mody, która nie będzie eko-ściemą? Brytyjska projektantka podróżuje po świecie próbując znaleźć materiały, przy których tworzeniu nie cierpią zwierzęta ani ludzie.

Projektantka Amy Powney, dyrektorka kreatywna marki Mother of Pearl, nie owija w bawełnę — przemysł modowy, jaki znamy, nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, przestrzeganiem praw pracowniczych i troską o zwierzęta. Dlatego, kiedy zdobywa nagrodę Vogue’a dla wschodzącej gwiazdy brytyjskiej mody, postanawia przeznaczyć całą kwotę na prawdziwą rewolucję w branży. Wraz z asystentką wyrusza w pełną niespodzianek podróż w celu znalezienia materiałów, przy których tworzeniu nikt nie ucierpiał- ani zwierzęta, ani ludzie. Chce stworzyć całkowicie zrównoważoną kolekcję odzieży.

Pełnometrażowy debiut Becky Hutner demaskuje ciemną stronę przemysłu odzieżowego, dając jednocześnie nadzieję, że zmiana na lepsze jest możliwa.

Po filmie rozmowa z udziałem — Ady Płachetko, absolwentki Katedry Mody, właścicielki i projektantki marek Pavonada i Dr Kitel oraz Moniki Kędziory prowadzącej / wraz z Bartkiem Korzeniowskim / warszawską markę Acephala — obie starają się tworzyć kolekcje w duchu założeń mody odpowiedzialnej i zrównoważonej.

Prowadzenie — dr Aleksandra Jatczak-Repeć / Katedra Mody, Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie /

Pokaz we współpracy z 23. MFF WATCH DOCS, który odbędzie się w tym roku między 1 a 10 grudnia w warszawskim Kinie Muranów oraz Kinotece.

Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji