Wykłady Katedry Mody / Warsztaty Muzeum Narodowego w Warszawie

mgr Aleksandra Jatczak

mgr Krzysztof Skorupka

Program

Zespół specjalistów z Muzeum Narodowego w Warszawie i Katedry Mody opracował i uruchomił specjalny cykl warsztatów dla studentów III roku, pozwalający dokładnie zapoznać się z rzadko udostępnianymi obiektami kolekcji ubiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas warsztatów studenci tworzą wzór konstrukcji, analizują kontekst historyczno-społeczny oraz wykonują rysunki dokumentujące obiekt historyczny. Efektem końcowym warsztatów jest szkicownik będący refleksją na temat danego ubioru. Jest on z jednej strony profesjonalną dokumentacją obiektu przydatną zwłaszcza dla kostiumologów, historyków ubioru i rekonstruktorów, a z drugiej – niezwykle interesującym komunikatem artystycznym, refleksją na temat mody minionego okresu, wyrażoną za pomocą języka sztuki.

Zajęcia są obowiązkowe dla studentów 6 semestru studiów I stopnia specjalizacja Projektowanie Ubioru

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018