Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Wzornictwa

STUDIA I STOPNIA (LICENCJACKIE)

Czas trwania: 7 semestrów
Tryb studiów: dzienne
Język: polski, angielski

Program

Studia I stopnia – specjalność projektowania ubioru zapewniają opanowanie niezbędnych umiejętności do podjęcia zawodu projektanta mody na współczesnym zglobalizowanym rynku mody. Zajęcia projektowe odbywają się w języku angielskim, prowadzone są przez absolwentów najważniejszych obecnie szkół mody na świecie (między innymi Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii i Central Saint Martins w Londynie). Studenci przechodzą pełen kurs szycia i konstrukcji ubioru, poznają proces projektowania zarówno poszczególnych form ubraniowych, jak i całej kolekcji mody; uczą się autorskiego projektowania tkanin, budowania profesjonalnego portfolio z użyciem rysunków, grafiki, typografii, filmów i fotografii. Poznają metody współczesnej fashion communication, budowania identyfikacji wizualnej własnej marki oraz zasad współpracy ze środkami masowego przekazu. Obowiązkowe praktyki zawodowe odbywają się w najsłynniejszych domach mody na świecie, gdzie studenci poznają zasady funkcjonowania globalnego rynku mody oraz jego powiązań z biznesem i gospodarką. W trakcie studiów studenci poznają metody badań kulturowych, które wykorzystują do poznawania historii mody w powiązaniu z szeroko pojętą historią kultury, a także uczą się wykorzystywania swojej wiedzy z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych do budowania projektów modowych. Uczestnicząc w obowiązkowych międzynarodowych warsztatach uczą się niezbędnej we współczesnej modzie umiejętności pracy w wielokulturowych i wielonarodowych grupach projektowych.

Struktura

SEM 1+2
Projektowanie Ubioru / mgr Thorbjorn Uldam
Materiałoznawstwo i Projektowanie Tkanin / mgr Magdalena Komar