Prof. Jerzy Porębski

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej (1980) oraz Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie (1982), na którym od prawie 30 lat prowadzi pracownię projektową. W latach 2005 – 2012 pełnił funkcję dziekana. W roku 1991 założył Towarzystwo Projektowe, które prowadzi obecnie wraz z Grzegorzem Niwińskim. Zajmuje się wzornictwem, architekturą wnętrz, wystawiennictwem, projektowaniem przestrzeni publicznych oraz grafiką użytkową. Ważniejsze realizacje Towarzystwa: Miejski System Informacji w Warszawie, wnętrza AGORY S.A., meble SLIM, meble miejskie dla Traktu Królewskiego, wiaty przystankowe dla Warszawy, informacja i meble miejskie dla Bielska-Białej, modernizacja Dworca Centralnego w Warszawie, projekt wnętrz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz polskich placówek dyplomatycznych (Ambasada RP w Skopie, Instytut Polski w Tel Awiwie, Ambasada RP w Berlinie). Jest opiekunem artystycznym miesięcznika Architektura-murator. Laureat wielu nagród i wyróżnień w Polsce i zagranicą, między innymi: ICSID KYOTO AVARD, KAI World Scissors and Shears Design Competition, Nagoya, DESIGN THE FUTURE Competition, Tokyo, Design Distinction I.D., U.S.A., nagroda „Projekt 99”, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagroda Ministra Infrastruktury, nagroda „Życie w Architekturze”.

Prowadzi: Pracownia Projektowania Produktu 3 (PR 3)
www: tepe.pl
email: jerzy.porebski@asp.waw.pl