dr Paweł Grobelny, asystent

Projektant i kurator wystaw poświęconych projektowaniu. Stypendysta Rządu Francuskiego w Paryżu, programu Casa de Velazquez – Academie de France w Madrycie oraz programu Residency Unlimited w Nowym Jorku. Jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Muzeum Designu w Monachium i Muzeum Narodowego w Warszawie.

Projektuje zarówno meble jak i przestrzenie publiczne. Zaprojektował meble miejskie dla ogrodu Albertine w Brukseli, ogrodu Zhonshan w Szanghaju, a także meble dla historycznego centrum francuskiego miasta Mont-de-Marsan.

Oprócz projektowania zajmuje się projektami kuratorskimi. Jest kuratorem cyklu wystaw „Unpolished. Young Design from Poland” oraz „Polished Up. Design from Poland” (wspólnie z Agnieszką Jacobson-Cielecką) popularyzujących polski dizajn poza granicami kraju. Wystawy przygotowane przez Pawła Grobelnego były prezentowane między innymi w Muzeum Dizajnu w Helsinkach, Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie, Muzeum Sztuk Użytkowych w Kolonii, Centrum Architektury w Paryżu, a także w Muzeum Sztuki Współczesnej w Bukareszcie.

Oprócz projektowania i realizacji wystaw pisze o dizajnie współpracując z kwartalnikiem projektowym 2+3D.

www.pawelgrobelny.com

Prowadzi: Pracownia Projektowania Produktu 7

mail: pawel.grobelny@asp.waw.pl