mgr Maciej Stefański

Projektant wzornictwa przemysłowego. Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom Magisterski 2010.  Najważniejsze dla niego jest wdrażanie swoich projektów. Wdrażanie daję możliwość weryfikacji tego, czy produkt jest dobrze zaprojektowany.  W swoim życiu projektowym kieruję się zasadą „co za dużo, to nie zdrowo”, chcę by jego projekty były minimalistyczne i ponadczasowe, by trafiały do dobrze zdefiniowanego odbiorcy.

Poza projektowaniem produktu, czerpię ogromną satysfakcję z kreowania przestrzeni. Najlepiej można to zobaczyć w jego realizacjach wystawienniczych. Wystawiennictwo nie jest dla niego tylko interpretacja plastyczna wizji scenarzysty, to możliwość realizacji mnóstwa małych projektów wzorniczych.

W życiu projektowym pracuję zarówno z dużymi firmami produkcyjnymi, jak i małymi rzemieślnikami. Prowadząc studio projektowe, uważa że najważniejsze to umieć współpracować z ludźmi i być elastycznym w swoim działaniu.

Poza projektowaniem zajmuję się nie tylko dydaktyką, ale też aktywnie działa na rzecz promowania młodych projektantów, organizując wystawy na międzynarodowych targach i festiwalach. Ponadto jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, które reprezentuje środowisko projektowe w działaniach wspierających design w Polsce i Europie.

www.maciejstefanski.pl
www.handsomestudio.pl

mail: maciej.stefanski@asp.waw.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2019

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem