Kurs dla PRODUKTU – pakiet 2

ad. Magdalena Małczyńska-Umeda,
as. Jakub Jezierski
online

Zajęcia rozpoczną się prezentacją wprowadzającą zagadnienia z zakresu komunikacji wizualnej. Ćwiczenia warsztatowe będą rozwijać umiejętności komponowania tekstu i obrazu w przestrzeni 2d. Podstawy z zakresu typografii mogą być pomocne między innymi w przygotowaniu prezentacji lub portfolio.

Dr Magdalena Małczyńska-Umeda Specjalizuje się w projektowaniu informacji wizualnej, a w szczególności przedstawień danych liczbowych, diagramów i modeli. Na co dzień prowadzi aktywną działalność projektową w StoryVisio.
Zobacz więcej o prowadzącej

Mgr Jakub Jezierski specjalizuje się w projektowaniu prasowym, edytorskim i typografii. Oprócz współpracy z dużymi wydawnictwami tj. Bonnier Media i G+J, w swoim portfolio ma projekty dla Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatru Nowego, Teatru Studio, Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Instytutu Adama Mickiewicza.

Na zajęcia prosimy przygotować:
komputer z dostępem do internetu i do narzędzi Google.

12 marca 2021, godz: 10.00

Projektowanie (struktury)
ad. Daniel Zieliński

zajęcia stacjonarne

Zajęcia między innymi wyjaśnią czym są struktury, jak je tworzyć i wykorzystywać w celu szczególnego zastosowania materiałów, a także wzmocnienia walorów artystycznych projektu.

Dr hab. Daniel Zieliński projektant wzornictwa, ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie w roku 1997, w roku 2010 obronił doktorat. Pracuje jako adiunkt na tymże wydziale, jako niezależny projektant (freelancer) i artysta. Specjalizuje się w projektowaniu produktu, głównie urządzeń elektronicznych.

Na zajęcia prosimy przygotować:
ołówki, cienkopisy, flamastry, papierowe słomki do napojów 40-50 sztuk, gumkę, nożyczki, nóż do papieru, taśmy klejące, kleje, (kartki A3 i A4, udostępnia wydział)

19 marca 2022, godz: 10.00

Malarstwo
prof. Łukasz Korolkiewicz
Ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Uczestnikom kursu na tydzień przed zajęciami zostaną przesłane zadania malarskie do wykonania w domu. Zajęcia zostaną poprzedzone krótkim wstępem o znaczeniu malarstwa w pracy projektanta ubioru. Następnie zostanie przeprowadzona  korekta wykonanych prac malarskich.
Technika: farby wodne akryle, tempery, plakatówki
Format: nie mniejszy niż 50 x 100, wskazane jest próbować na formacie 70 x 100 (nie jest to jednak konieczne).

Prof. Łukasz Korolkiewicz, artysta malarz. Urodził się w 1948 roku w Warszawie. W latach 1965- 1971 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskał w pracowni Stefana Gierowskiego. Od roku 1981 pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od 1996 prowadząc własną pracownię malarstwa na Wydziale Wzornictwa z tytułem profesora zwyczajnego.

Na zajęcia prosimy przygotować:
farby plakatowe lub tempery lub akryle, pędzle, naczynia na wodę, paletę, klipsy do papieru lub pinezki, (brystol 70×100 cm trzy arkusze, udostępnia wydział)

26 marca 2021, godz: 10.00

Podstawy projektowania
st. wyk. Tomasz Januszewski, as. Jan Buczek

zajęcia stacjonarne

Zajęcia z podstaw projektowania zaznajamiają uczestników kursu z zagadnieniami związanymi z procesem projektowym. Wyjaśnimy, jak identyfikować i definiować problemy w otaczającej nas rzeczywistości oraz jak szukać możliwości ich sensownego rozwiązania. Spotkanie kursowe będzie podzielone na dwie części. Pierwsza będzie skupiona na teoretycznym wprowadzeniu uczestników w podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem. W drugiej wspólnie spróbujemy rozwiązać proste problemy projektowe.

Mgr Tomasz Januszewski absolwent Warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Od 1980 roku – prowadzący zajęcia na ukończonym przez siebie wydziale. Współwłaściciel pracowni projektowej “Studio Program”. Autor i współautor kilkudziesięciu projektów wzorniczych, w większości wdrożonych do produkcji.
Zobacz więcej o prowadzącym

Mgr Jan Buczek absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania wzornictwem na kierunku Design Management w Szkole Głównej Handlowej oraz Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
Na zajęcia prosimy przygotować:
ołówki,  cienkopisy, flamastry, gumkę, nożyczki, nóż do papieru, taśmę klejącą, klej, ew. zszywacz  biurowy, (brystol 70×100 cm, kartki A3, udostępnia wydział)