Kurs dla PRODUKTU – pakiet 2

Projektowanie Produktu i Komunikacji Wizualnej od 5 do 26 marca 2022

5 marca 2022, godz: 10.00

Podstawy projektowania (obiekty i ich znaczenie)
ad. Robert Pludra

online

Podczas zajęć prowadzący przedstawi jakiego rodzaju wrażliwość, wiedza i umiejętności sprzyjają wykonywaniu zawodu projektanta. Na prostym przykładzie, prowadzący przybliży:
- gdzie wynajdywac problemy projektowe?
- jak generować rozwiązania?
- jakimi środkami posługiwać się przy realizacji projektu ?
- jak formułować ideę ?
- jak w klarowny sposób ją zaprezentować ?

Dr Robert Pludra jest projektantem i wykładowcą, zajmuje się też designem społecznym i prowadzeniem warsztatów o tematyce projektowej. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w latach 2016-2019 pełnił funkcję prodziekana, a od roku 2020 jest Kierownikiem Katedry.

Na zajęcia prosimy przygotować:
kartki A3, ołówki, cienkopisy, flamastry, gumkę, nożyczki, nóż do papieru, taśmę klejącą, klej, linijkę, ekierki, cyrkiel

12 marca 2021, godz: 10.00

Projektowanie (struktury)
ad. Daniel Zieliński

zajęcia stacjonarne

Zajęcia między innymi wyjaśnią czym są struktury, jak je tworzyć i wykorzystywać w celu szczególnego zastosowania materiałów, a także wzmocnienia walorów artystycznych projektu.

Dr hab. Daniel Zieliński projektant wzornictwa, ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie w roku 1997, w roku 2010 obronił doktorat. Pracuje jako adiunkt na tymże wydziale, jako niezależny projektant (freelancer) i artysta. Specjalizuje się w projektowaniu produktu, głównie urządzeń elektronicznych.

Na zajęcia prosimy przygotować:
ołówki, cienkopisy, flamastry, papierowe słomki do napojów 40-50 sztuk, gumkę, nożyczki, nóż do papieru, taśmy klejące, kleje, (kartki A3 i A4, udostępnia wydział)

19 marca 2022, godz: 10.00

Malarstwo
prof. Łukasz Korolkiewicz
Ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Zajęcia przeprowadzone zostaną na Wydziale Wzornictwa. W dniu zająć prof. Łukasz Korolkiewicz będzie prowadził indywidualną korektę wykonanych ćwiczeń.

Prof. Łukasz Korolkiewicz, artysta malarz. Urodził się w 1948 roku w Warszawie. W latach 1965- 1971 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskał w pracowni Stefana Gierowskiego. Od roku 1981 pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od 1996 prowadząc własną pracownię malarstwa na Wydziale Wzornictwa z tytułem profesora zwyczajnego.

Na zajęcia prosimy przygotować:
farby plakatowe lub tempery lub akryle, pędzle, naczynia na wodę, paletę, klipsy do papieru lub pinezki, (brystol 70x100 cm trzy arkusze, udostępnia wydział)

26 marca 2021, godz: 10.00

Podstawy projektowania
st. wyk. Tomasz Januszewski, as. Jan Buczek

zajęcia stacjonarne

Zajęcia z podstaw projektowania zaznajamiają uczestników kursu z zagadnieniami związanymi z procesem projektowym. Wyjaśnimy, jak identyfikować i definiować problemy w otaczającej nas rzeczywistości oraz jak szukać możliwości ich sensownego rozwiązania. Spotkanie kursowe będzie podzielone na dwie części. Pierwsza będzie skupiona na teoretycznym wprowadzeniu uczestników w podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem. W drugiej wspólnie spróbujemy rozwiązać proste problemy projektowe.

Mgr Tomasz Januszewski absolwent Warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Od 1980 roku – prowadzący zajęcia na ukończonym przez siebie wydziale. Współwłaściciel pracowni projektowej “Studio Program”. Autor i współautor kilkudziesięciu projektów wzorniczych, w większości wdrożonych do produkcji.
Zobacz więcej o prowadzącym

Mgr Jan Buczek absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania wzornictwem na kierunku Design Management w Szkole Głównej Handlowej oraz Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
Na zajęcia prosimy przygotować:
ołówki,  cienkopisy, flamastry, gumkę, nożyczki, nóż do papieru, taśmę klejącą, klej, ew. zszywacz  biurowy, (brystol 70x100 cm, kartki A3, udostępnia wydział)