Kurs dla MODY – pakiet 3

dr Aleksandra Jatczak-Repeć
Wykład

zajęcia stacjonarne

Wykład wprowadza przyszłych studentów w problematykę zagadnień związanych z historią i teorią mody. Spotkanie pozwoli zrozumieć czym jest fenomen mody, jak historycznie się kształtował jej obraz i jak stawał się tematem badawczym. Duży nacisk położony zostanie na analizę mody w kontekście sztuki.

Dr Aleksandra Jatczak-Repeć jest doktorem nauk humanistycznych, historyczką mody i sztuki, absolwentką Instytutu Historii Sztuki UW.
Od 2010 roku prowadzi pracownię Historii i Teorii Mody w Katedrze Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, inicjuje interdyscyplinarne warsztaty i realizuje projekty międzyinstytucjonalne.

9 kwietnia 2022, godz: 10.00

Rysunek
dr hab. Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz
Ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Zajęcia z rysunku odbędą się w trybie stacjonarnym z zachowaniem zaleceń sanitarnych (dystans, dezynfekcja, maseczki), w budynku ASP w Warszawie na Wydziale Wzornictwa, ul. Myśliwiecka 8, 00–459 Warszawa, sala 3.1. Tematem zajęć będzie rysunek postaci, kandydatom będzie pozować modelka.

Dr hab. Agnieszka Rożnowska, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Wzornictwa, prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Mody. Członkini Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki, stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mody. Swoje projekty realizuje w różnych mediach.

Zobacz stronę pracowni

Na zajęcia prosimy przygotować:
brystol 100×70 cm, ołówki różnej grubości i grafity od 2 do 8 B, pastele itp.

23 kwietnia 2022, godz: 10.00

Rysunek
as. Dominika Wirkowska-Raczkowska
Ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się jak przygotować portfolio i jak wybrać i pokazać prace tak, aby zaprezentować swoje umiejętności i osobowość artystyczną.

Mgr Dominika Wirkowska-Raczkowska grafik, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma za sobą cztery lata asystentury w Pracowni Typografii Grażki Lange. Dyrektor artystyczny czasopism: „Dziennik–Gazeta Prawna”, „Puls Biznesu”, „Tygodnik Biznes i Prawo”. Prowadzi własne studio graficzne, a od 2013 roku specjalny kurs projektowania graficznego dla studentów Katedry Mody.

Na zajęcia prosimy przygotować:
brystol 100 cm x 70 cm, ołówki miękkie i grafity od 3 do 8 B, gumka, tusz czarny, pędzle, szmatka, pojemnik na wodę, nożyk introligatorski.

30 kwietnia 2022, godz: 10.00

Projektowanie ubioru
wyk. Martina Spetlova
Wykład + ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Wprowadzenie w różne umiejętności projektowe rozwijające kreatywność z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.

Martina Austin Spetlova is a lecturer and fashion designer with ten years of experience in the industry. Since graduating from Central Saint Martins Fashion Masters, Martina has been running her own ethical fashion and accessories label MWOVEN.

Na zajęcia prosimy przygotować:
papier A3 i A4, rysunki, kolaże (liczba i format dowolne) – własne źródła inspiracji uczestników kursu dotyczące mody. Przybory do rysowania, taśma klejąca, lalka typu Barbie.