Kurs dla MODY – pakiet 3

Tkaniny i materiały
wyk. Magdalena Komar
Wprowadzenie + ćwiczenia

Na spotkaniu zajmiemy się reinterpretacją deseni groszków, motywu powszechnie znanego w historii mody i tkaniny. Każdy z uczestników zakończy spotkanie próbą kolekcji szkiców, makiet tkaniny w groszki.

Mgr Magdalena Komar projektantka tkanin, absolwentka paryskiej ESMOD, którą ukończyła z nagrodą specjalną Michele Lemaire oraz Multi Media Textiles w Loughborough College of Art and Design.Magdalena Komar – projektantka tkanin, absolwentka paryskiej ESMOD, którą ukończyła z nagrodą specjalną Michele Lemaire oraz Multi Media Textiles w Loughborough College of Art and Design. Od 2010 roku prowadzi Pracownię Materiałoznawstwa i Projektowania Tkanin i w Katedrze Mody na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zobacz więcej o prowadzącej

Zobacz więcej o pracowni

Na zajęcia prosimy przygotować:
papier kolorowy, nożyczki, klej , sznurki, igła i nici, papier, karton, wycinarka do kółek ( bardzo nam ułatwi zadanie), cyrkiel, linijka, folia przezroczysta, kredki i flamastry, farby plakatowe i pędzle, przykłady zdjęć tkaniny w groszki na przestrzeni ostatnich 100 lat ( 30 zdjęć)

10 kwietnia 2021, godz: 10.00

Projektowanie ubioru
wyk. Thorbjorn Uldam
Wykład + ćwiczenia + korekty

Pandemic times has effected our habits of dressing. Does it still make sense to “dress up”?
In the preparatory course we will explore our relationship with clothes defined in our interior space, projected to the outside world through a 2Dimensional image.

Thorbjorn Uldam is currently working as lecturer of the 1st year Fashion BA students as the ASP. Besides his tutoring, he explores independent projects and work as a freelance knitwear designer.

Materials:
Please have ready 3 shirts size XXL( this could be from your father, or any other family member, second hand shirts, or shirts you have left over in your closet which you don’t use), scissor, pins, A4 paper, camera (smartphone). Please bring a small range of images, that visually explain how the covid 19 pandemic has effected your life and your habits of dressing.

17 kwietnia 2021, godz: 10.00

Malarstwo
prof. Łukasz Korolkiewicz
Ćwiczenia + korekty

Uczestnikom kursu na tydzień przed zajęciami zostaną przesłane zadania malarskie do wykonania w domu. Zajęcia zostaną poprzedzone krótkim wstępem o znaczeniu malarstwa w pracy projektanta ubioru. Następnie zostanie przeprowadzona  korekta wykonanych prac malarskich.
Technika: farby wodne akryle, tempery, plakatówki
Format: nie mniejszy niż 50 x 100, wskazane jest próbować na formacie 70 x 100 (nie jest to jednak konieczne).

Prof. Łukasz Korolkiewicz, artysta malarz. Urodził się w 1948 roku w Warszawie. W latach 1965- 1971 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskał w pracowni Stefana Gierowskiego. Od roku 1981 pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od 1996 prowadząc własną pracownię malarstwa na Wydziale Wzornictwa z tytułem profesora zwyczajnego.
Zobacz więcej o prowadzącym

Zobacz więcej o pracowni

Na zajęcia prosimy przygotować:
2-3 brystole 70 x 100, farby wodne akryle, tempery, plakatówki, pędzle różnej szerokości, naczynia na wodę, paletę, taśmę mocującą brystol do deski, pinezki  lub odpowiednie klipsy oraz wykonane wcześniej ćwiczenia do korekty

24 kwietnia 2021, godz: 10.00

Warsztaty projektowe
as. Dominika Wirkowska-Raczkowska
Ćwiczenia + korekty

Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się jak przygotować portfolio i jak wybrać i pokazać prace tak, aby zaprezentować swoje umiejętności i osobowość artystyczną.

Mgr Dominika Wirkowska-Raczkowska grafik, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma za sobą cztery lata asystentury w Pracowni Typografii Grażki Lange. Dyrektor artystyczny czasopism: „Dziennik–Gazeta Prawna”, „Puls Biznesu”, „Tygodnik Biznes i Prawo”. Prowadzi własne studio graficzne, a od 2013 roku specjalny kurs projektowania graficznego dla studentów Katedry Mody.
Zobacz więcej o prowadzącej

Na zajęcia prosimy przygotować:
ołówki, flamastry czarne i kolorowe, kolorowe gazety, papier – kartki A3 do szkicowania.