Kurs dla MODY – pakiet 2

prof. Wiktor Gutt, dr Cezary Koczwarski
Ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Prof. Wiktor Gutt artysta sztuk wizualnych, autor fotografii, instalacji i akcji performatywnych, którego poszukiwania artystyczne i dydaktyczne skupiają się wokół pozawerbalnych metod porozumiewania się. Artysta od lat prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby.
Zobacz więcej o prowadzącym

Dr Cezary Koczwarski artysta, rzeźbiarz, twórca i realizator video. Wykształcony w legendarnej pracowni Grzegorza Kowalskiego na warszawskiej ASP.

Na zajęcia prosimy przygotować:
papier A3 oraz brystol 100 cm x 70 cm, przybory do rysowania (węgiel, flamastry) tektura, taśma klejąca, nożyki, nożyczki, klej, drut cienki (coś do cięcia drutu), kolorowe papiery, gazety oraz materiały według własnego pomysłu 12 marca 2022 Warsztaty projektowe as. Dominika Wirkowska-Raczkowska wykład + ćwiczenia + korekty stacjonarnie Prosimy przygotować: brystol 100 cm x 7.

12 marca 2022, godz: 10.00

Warsztaty projektowe
as. Dominika Wirkowska-Raczkowska
Wykład + ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Mgr Dominika Wirkowska-Raczkowska grafik, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma za sobą cztery lata asystentury w Pracowni Typografii Grażki Lange. Dyrektor artystyczny czasopism: „Dziennik–Gazeta Prawna”, „Puls Biznesu”, „Tygodnik Biznes i Prawo”. Prowadzi własne studio graficzne, a od 2013 roku specjalny kurs projektowania graficznego dla studentów Katedry Mody.
Zobacz więcej o prowadzącej

Na zajęcia prosimy przygotować:
brystol 100 cm x 70 cm, szkicownik, flamastry, próbki tkanin, zszywacz i klej.

19 marca 2022, godz: 10.00

Wyobraźnia krawiecka
as. Krzysztof Skorupka
Wykład + ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

W ramach kursu kandydaci zapoznają się z podstawowymi pojęciami w dziedzinie realizacji projektu. Poznają sposoby interpretacji pod kątem metod i racjonalnego planowania etapów realizacji projektu.

Mgr Skorupka Krzysztof,  projektant, konstruktor, pedagog. Realizuje projekty indywidualne jak i dla instytucji kulturalnych i naukowych. Od 2015 roku prowadzi zajęcia w pracowni konstrukcji i technologii ubioru oraz realizacji projektu. W swojej działalności zawodowej i naukowej zwraca szczególną uwagę na nierozerwalny związek pomiędzy projektem (dzieło), a rzemiosłem (realizacja produktu) co stanowi o sensie, powodzeniu, jakości i sukcesie twórczym jak i zawodowym.

Zobacz więcej o prowadzącym

Zobacz stronę pracowni konstrukcji i technologii ubioru

Zobacz stronę pracowni krawieckiej

Na zajęcia prosimy przygotować:
papier A3, 2-3 m surówki bawełnianej, nici, igły, szpilki, nożyczki.

26 marca 2022, godz: 10.00

Tkaniny i materiały
wyk. Magdalena Komar
Wprowadzenie + ćwiczenia + korekty

zajęcia stacjonarne

Na spotkaniu zajmiemy się reinterpretacją deseni groszków, motywu powszechnie znanego w historii mody i tkaniny. Każdy z uczestników zakończy spotkanie próbą kolekcji szkiców, makiet tkaniny w groszki.

Mgr Magdalena Komar projektantka tkanin, absolwentka paryskiej ESMOD, którą ukończyła z nagrodą specjalną Michele Lemaire oraz Multi Media Textiles w Loughborough College of Art and Design.Magdalena Komar – projektantka tkanin, absolwentka paryskiej ESMOD, którą ukończyła z nagrodą specjalną Michele Lemaire oraz Multi Media Textiles w Loughborough College of Art and Design. Od 2010 roku prowadzi Pracownię Materiałoznawstwa i Projektowania Tkanin i w Katedrze Mody na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zobacz więcej o prowadzącej

Zobacz więcej o pracowni

Na zajęcia prosimy przygotować:
brystol A3, nożyczki, klej, taśma klejąca, taśma dwustronnie klejąca, papier kolorowy, szpule sznurka, linijki, cyrkle, zdjęcia z czasopism na temat, który Was interesuje.