Kurs dla MODY – pakiet 2

Rzeźba
prof. Wiktor Gutt, dr Cezary Koczwarski
Ćwiczenia + korekty

Prof. Wiktor Gutt artysta sztuk wizualnych, autor fotografii, instalacji i akcji performatywnych, którego poszukiwania artystyczne i dydaktyczne skupiają się wokół pozawerbalnych metod porozumiewania się. Artysta od lat prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby.
Zobacz więcej o prowadzącym

Dr Cezary Koczwarski artysta, rzeźbiarz, twórca i realizator video. Wykształcony w legendarnej pracowni Grzegorza Kowalskiego na warszawskiej ASP.

Na zajęcia prosimy przygotować:
papier A3 oraz brystol 100 cm x 70 cm,  przybory do rysowania (węgiel, flamastry) tektura, taśma klejąca, nożyki, nożyczki, klej, drut cienki (coś do cięcia drutu), kolorowe papiery, gazety oraz materiały według własnego pomysłu

6 marca 2021, godz: 10.00

Warsztaty projektowe
as. Dominika Wirkowska-Raczkowska
Wykład + ćwiczenia + korekty

Mgr Dominika Wirkowska-Raczkowska grafik, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma za sobą cztery lata asystentury w Pracowni Typografii Grażki Lange. Dyrektor artystyczny czasopism: „Dziennik–Gazeta Prawna”, „Puls Biznesu”, „Tygodnik Biznes i Prawo”. Prowadzi własne studio graficzne, a od 2013 roku specjalny kurs projektowania graficznego dla studentów Katedry Mody.
Zobacz więcej o prowadzącej

brystol 100 cm x 70 cm, szkicownik, flamastry, próbki tkanin, zszywacz i klej

13 marca 2021, godz: 10.00

Wyobraźnia krawiecka
as. Krzysztof Skorupka
Wykład + ćwiczenia + korekty

W ramach kursu kandydaci zapoznają się z podstawowymi pojęciami w dziedzinie realizacji projektu. Poznają sposoby interpretacji pod kątem metod i racjonalnego planowania etapów realizacji projektu.

Mgr Skorupka Krzysztof,  projektant, konstruktor, pedagog. Realizuje projekty indywidualne jak i dla instytucji kulturalnych i naukowych. Od 2015 roku prowadzi zajęcia w pracowni konstrukcji i technologii ubioru oraz realizacji projektu. W swojej działalności zawodowej i naukowej zwraca szczególną uwagę na nierozerwalny związek pomiędzy projektem (dzieło), a rzemiosłem (realizacja produktu) co stanowi o sensie, powodzeniu, jakości i sukcesie twórczym jak i zawodowym.

Zobacz więcej o prowadzącym

Zobacz stronę pracowni konstrukcji i technologii ubioru

Zobacz stronę pracowni krawieckiej

papier A3, 2-3 m surówki bawełnianej, nici, igły, szpilki, nożyczki

20 marca 2021, godz: 10.00

Rysunek
dr hab. Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz
Ćwiczenia + korekty

Zajęcia z rysunku odbędą się w trybie stacjonarnym z zachowaniem zaleceń sanitarnych (dystans, dezynfekcja, maseczki), w budynku ASP w Warszawie na Wydziale Wzornictwa, ul. Myśliwiecka 8, 00–459 Warszawa, sala 3.1. Tematem zajęć będzie rysunek postaci, kandydatom będzie pozować modelka.

Dr hab. Agnieszka Rożnowska, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Wzornictwa, prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Mody. Członkini Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki, stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mody. Swoje projekty realizuje w różnych mediach.
Zobacz więcej o prowadzącej

Zobacz stronę pracowni

Na zajęcia prosimy przygotować:
ołówki o zróżnicowanej twardości, grafity od 2 do 8 B, gumkę, czarny tusz , pędzle, pojemnik na wodę, taśmę klejącą