Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Wzornictwa

Kierownik: adi. dr Magda Kochanowska
Pracownicy: mgr Anna Kotyńska, adi. dr Józef A. Mrozek, mgr Urszula Szaniawska, adi. dr Agata Szydłowska

Katedra Historii i Teorii Designu jest jednostką dydaktyczno-badawczą w działającą w strukturze Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Do jej celów należy: nauczanie w zakresie historii, teorii i krytyki projektowania za pośrednictwem wykładów, seminariów i warsztatów, opieka nad teoretycznymi pracami dyplomowymi, konsultacje oraz organizacja wystaw. Wszyscy pracownicy Katedry prowadzą własne prace badawcze z zakresu historii, teorii i krytyki designu. Prace te są publikowane.

Zadania Katedry:

ZAJĘCIA DLA KURSU LICENCJACKIEGO

ZAJĘCIA DLA KURSU MAGISTERSKIEGO

Katedra jest także organizatorem Międzynarodowej Konferencji Teorii i Krytyki Designu FAIR DESIGN >>> www.fair-design.pl

l>